Maldivai keliones logoMaldyvai unikalaus grožio salos Indijos vandenyne yra tikras rojus nardytojams, vandens sporto mėgėjams bei mėgstantiems lepintis saulėje. Maldyvus sudaro 26 didesni atolai, viso 1190 salų, iš kurių 200 negyvenamos, 87 išskirtinai pritaikytos poilsiui. Dauguma kurortų įsikūrę Malé (Kaafu) atole, keli Vaanu, Baa, Lhaviyani ir Alifu (Ari) atoluose. Kurortuose sudarytos puikios sąlygos paviršinio nardymo, banglenčių sporto, vandens slidžių mėgėjams. Daugelyje jų nuomojama nardymo įranga, taip pat galima žaisti tinklinį, buriuoti bei žvejoti. Daugumoje kurortų yra lauko teniso ir badmintono aikštelės bei kita sporto įranga.
Maldyvų sostinė Malė įsikūrusi to paties pavadinimo saloje. Netoli sostinės yra oro uostas, jis įsikūręs šiaurinio Malė atolo pietinėje dalyje. Nors sostinėje yra galimybė apsistoti keliose viešbučiuose, tik nedaugelis joje pasilieka. Netgi verslo reikalais atvykę žmonės, paprastai renkasi netoliese esančias kurortines salas ir plaukia į Malę laivais. Iš daugelio salų bent kartą per savaitę plaukia laivas į Malę, kadangi sostinėje yra gausybė parduotuvių, kuriose prekiaujama vietiniais rankdarbiais ir importinėmis prekėmis. Maldyvų sostinėje taip pat verta aplankyti nacionalinį muziejų bei mečetę auksiniu kupolu.

maldyvai north male atolas

Šiaurės Malės atolas (North Male)

Šis regionas priklauso sostinei Malei, kuriame yra tarptautinis oro uostas ir didžioji kurortų dalis. Labiausiai apgyvendintas yra Malė miestas. Malė įsikūręs Maldyvų salų grandinės viduryje. Tai puiki vieta pradėti savo atostogas bei pamėginti surasti savo rojų visoje salų grandinėje. Ilgalaikį Maldyvų grožį sustiprina tai, kad daugelis salų yra neapgyvendintos ir yra prieinamos tik laivu, todėl jūs galite vienas ramiai išsitiesti ant balto smėlio ir klausytis švelnių bangų garsų, atsiridenančių į krantą. Jei žemėje yra rojus, tai tikriausiai jis čia! Kiekviena Maldyvų sala yra savitas rojus, turintis žavesio.
maldyvai south male atolas

Pietų Malės atolas (South Male)

Pietų Malė atolas yra mažiau apgyvendintas nei jo šiaurinis kaimynas. Kaikuriose geriausiose nardymo vietose galima pamatyti urvus, nuskendusius laivus ar saugomas jūrų teritorijas. Ir net nemėgstantiems nardyti ar tik paviršinio nardymo mėgėjams yra siūloma pasigrožėti per skaidrų vandenį koralinių rifų viršūnėmis ar jų kraštais, jei tik bangos yra palankios. Be to, mėgstantiems banglečių sportą, geriausios bangos būna nuo gegužės iki lapkričio ir kovo – balandžio mėnesiais. Taip pat keletas anksčiau buvusių negyvenamų salų dabar yra tapę prabangiais kurortais.
maldyvai ari atolas

Pietų Ari atolas (South Ari)

Nors Pietų Ari atolas siūlo labiausiai pripažintus kurortus Maldyvuose, tačiau jis plėtojamas taip, kad būtų kuo mažesnis poveikis aplinkai ir vietos kultūrai. Nuo gegužės iki rugsėjo banginiai ir rykliai suplaukia į pietvakarių Atolo vandenis.

Šiaurės Ari Atolas (North Ari)

Nors tai populiarus turizmo regionas, Šiaurės Ari atolas nėra pernelyg išvystytas. Nardymo kelionės yra vykdomos iš visų kurortų. Į šiaurės rytus yra Rasdhoo sala, garsėjanti budistų palikimu, neįprastu kaimeliu ir giliavandenių medicinos centru. Kūjagalviai rykliai dažnai gali būti matomi jūroje ant išorinio rifo. Fish Head – viena garsiausių pasaulio nardymo vietų yra toliau į pietus.
maldyvai bandos atolas

Kiti Maldyvų kurortai, atolai ir salos:

Baros yra apie 450 metrų ilgio ir 180 metrų pločio sala, kurią galima pasiekti per valandą plaukiant laivu. Iš vienos pusės salą supa koralai, sekliuose pakrantės vandnyse, 3-6 metrus nutolę nuo kranto, todėl puikiai tinka tiek paviršiniam, tiek giluminiam nardymui. Kitoje salos pusėje plyti svajonių paplūdimys, nuostabiai tinka plaukiojimui ir vandens slidžių sportui.

Į rytus nuo Baros yra Bandos sala, kurioje yra vienas didesnių kurortų su gerai įrengtais, pakrantėje išdėstytais nameliais. Čia yra verta dėmesio nardymo mokykla. Nardytojų mėgstama pramoga yra tokia vieta, kur nardymo instruktorius ranka maitina ryklius. Bandos – viena iš didesnių Maldyvų salų, turinti puikią aptarnavimo infrastruktūrą poroms ir šeimoms. Paradise Island (Rojaus sala) yra prabangesnė, Eriyadu sala siūlo įspūdingus vandens namelius, tinkančius idealioms atostogoms Maldyvuose.
Apie 45 minutes kelio laivu nuo oro uosto nutolusi Vaadhoo sala (šiauriniame pietinio Malė atolo smaigalyje) pasižymi pilnai įrengta nardymo mokykla. Taip pat yra 31 Cabana stiliumi įrengtas kambarys su gėlo vandens dušais.

Hudhuveli sala yra rytinėje šiaurinio Male atolo dalyje, joje išsidėstę nameliai su šiaudiniais stogais bei gėlo vandens dušais.
Ihuru yra užburianti maža salelė, kurioje iš viso yra 45 apgyvendinimo vietos paprastai įrengtuose nameliuose. 800 kvadratinių metrų salelė Kurumba nuo oro uosto Hulule nutolusi 20 minučių kelio laivu ir 30 minučių – nuo sostinės Malė. Joje teikiamos konferencijų salių nuomos, restoranų, plaukimo baseinų bei sūkurinio baseino paslaugos. Taip pat galima praktikuoti daugumą vandens sporto rūšių.
Viena gražiausių salų su didžiausia lagūna Maldyvuose yra Nakatchafushi. Ji yra vakarinėje Malé atolo pusėje, nutolusi nuo oro uosto 24 km ir pasiekiama per 90 minučių laivu. Lagūna puikiai tinka mėgautis visomis vandens sporto šakomis, o ilgas smėlio ruožas vakarinėje salos dalyje, suteiks prieglobstį saulės vonių ištroškusiems poilsiautojams. Furana, tai arti oro uosto esanti sala (tik 20 minučių kelio). Ji ypač mėgstama jachtų savininkų dėl savo gilios lagūnos. Šiame kurorte yra treniruoklių salė bei prekybos centras.
Viena brangiausių salų yra Makunudhoo, iš oro uosto pasiekiama per 2 valandas. Saloje yra geriausios laivų švartavimosi sąlygos, bei burinių laivų nuoma. Sala iš visų pusių apsupta lagūnos, o namelių stogai dengti nendrėmis.
Kanifinohlu (Kani) sala yra rytiniame atolo pakraštyje. Šioje vietoje yra vieni geriausių koralinių rifų, o nuo blogo oro nardytojus saugo išorinis rifas. Saloje vyrauja rytietiško bei vietinio stiliaus pastatai. Kai kuriuose nameliuose yra oro kondicionieriai. Saloje taip pat įdiegta sistema, leidžianti sūrų jūros vandenį paversti gėlu. Maldyvai Kani salaFarukolufushi ir Thulhagiri kurortai buvo neseniai atnaujinti. Farukolufushi yra netoli oro uosto, šią salą valdo Club Mediterranee. Abi salos pasižymi puikiomis, vandens sportui tinkamomis sąlygomis. Thulhagiri saloje yra plaukimo baseinas, o kiekvienam dviviečiam kambariui priklauso po burlentę. Kita šio atolo sala yra Boduhiti, o netoli jos – Kudahiti. Kudahiti yra viena brangesnių salų Maldyvuose. Joje yra tik šeši nameliai, ji puikiai tinka privatumo norinčioms poilsiautojų grupelėms. Lhonifushi sala yra arčiau oro uosto, turi gražią lagūną bei siūlo išbandyti įvairias vandens sporto rūšis.
Į pietus nuo oro uosto, bet taip pat Malės (Kaafu) atolui priklauso ir kitos salos. Ypač verta paminėti Biyaadhoo ir Villivaru, apie 30 kilometrų nutolusias nuo oro uosto. Netoliese esančioje saloje Cocoa stovi dviaukščiai nameliai su nendrinias stogais. Privačios grupės gali išsinuomoti visą salą. Į šiaurę nuo Cocoa yra salos dvynės – Veligandhu Huraa ir Digufinolhu, kurias tarpusavyje jungia damba. Digufinolhu sala yra gyvesnė, joje yra daugiau apgyvendinimo vietų bei pramogų. Veligandhu Huraa saloje įrengti pavieniai nameliai, galima mėgautis privačia atmosfera.
Maldyvai Cocoa sala Como viesbutis 2Į pietus nuo Cocoa yra Kandooma sala. Apsistoti siūloma vilų tipo namuose, apsuptuose žydinčių krūmų. Taip pat galima aplankyti netoliese esantį žvejų kaimą.
Bodufinolhu (malonumų sala) yra pietiniame Malé atole, prie rytinėje jo pusėje plytinčio rifo. Sala turi milžinišką lagūną ir jungiasi su dviem mažesnėmis, negyvenamomis salomis, kurias atoslūgio metu galima pasiekti pėsčiomis. Visi nameliai yra pakrantėje, juose yra vonios kambariai, oro kondicionieriai, tarptautinio ryšio telefono linijos, tekantis šaltas bei karštas vanduo iš nudruskinimo įrenginio.
Daugiausiai salų yra Kaafu ir Alifu (Ari) atoluose. Ari atolui priklauso Kuramathi sala nuo Malė nutolusi į vakarus. Tai viena didesnių salų su puikiai įrengtu kurortu nardytojams, banglentininkams, vandens slidininkams bei naktinės žvejybos mėgėjams. Nika yra maža, rami salelė su 26 aukštesnės klasės kambariais, aukščiausios klasės restoranu ir ypač patogiais laivais. Kitos šiai grupei priklausančios salos yra Halaveli, Bathala, Ellaidoo, Gangeli, Madoogali ir Maayaafushi.
Kurortas, įsikūręs mažoje salelėje Angaga, taip pat priklauso Ari atolui. Šis kurortas yra įspūdingas tuo, kad įrengtas tradiciniu, Maldyvų regionui būdingu stiliumi, kambariuose yra oro kondicionieriai, tekantis šaltas bei karštas gėlas vanduo. Pietinėje Maldyvų dalyje yra Vaavu atolas. Čia yra puikių nardymo vietų. Tradiciškai įrengtoje Alimatha saloje įrengta 70 namelių. Fesdu sala yra atolo viduryje. Jos pakrantę puošia 50 apvalių namelių, nendrėmis dengtais stogais. Maldyvų šiaurėje yra Lhaviyani atolas, kuriame įsikuręs Kuredu kurortas, turintis 250 namelių. Čia viskas pritaikyta būtent nardytojams.
Maldyvai Kuredu sala viesbutisBaa atolas nuo sostinės nutolęs apie 130 kilometrų į šiaurės vakarus. Čia vis dar populiarūs tradiciniai amatai. Šio atolo saloje Kunfunadu įsikūręs kurortas, kuriame galima apgyvendinti 50 žmonių.
Visgi labiausiai turistų mėgiamas yra šiaurinis atolas. Pakankamai garsus dar yra ir pietinis archipelago atolas Seenu, kadangi jo saloje Gan anksčiau buvo įsikūrę karinės britų oro pajėgos. Čia įsikūręs Gan Holiday Village kurortas. Maldyvų oro linijos nuolat skraido tarp Malės ir Gan. Kai kurios kompanijos taip pat siūlo skrydžius sraigtasparniu.

SVARBI INFORMACIJA!
Į kelionių kainas visada įtraukiame privalomus turistinius Maldyvų mokesčius (Service charge, tax) bei transferą (kateriu arba/ir lėktuvu) iš oro uosto iki viešbučio ir atgal. Dažnai internetiniai viešbučių rezervavimo portalai, siekdami „pagražinti“ kainas, iš anksto neįtraukia šių privalomų mokesčių.

Domina kelionė į Maldyvus?

Telefonas: +37061029655 | El.paštas: travel@saitas.lt

Laukiame Jūsų užklausimų!

Vardas*

El.paštas*

Jūsų poreikiai ir pageidavimai